Po mojemu,  Wyzwanie

#12 Spełnione marzenia z młodości | Listopadowe listy – Wyzwanie

Dzisiaj będzie krótko, jednak mam nadzieję, że bardzo budująco. Temat w tytule sugeruje, że nasze zamierzenia się spełniły, a więc musi być pozytywnie 😊

1️⃣ Tym razem lista oczekuje (tak, już nie może się doczekać, aż nad nią zasiądziesz!), że znajdą się na niej nasze młodzieńcze MARZENIA I PLANY. Przypomnij sobie, jakie oczekiwania miałeś kilka/kilkanaście lat temu? Do czego dążyłeś? O czym marzyłeś? Jakie miałeś pomysły i cele?

„Marzenia spełniają się, ale nigdy tym, którzy tylko marzą”

Adam Rem

2️⃣ Po utworzeniu listy pora na kolejny krok – WERYFIKACJA. Czy ziściły się te plany, czy zrealizowaliśmy marzenia? Często bywa tak, że same marzenia – choćby nie wiem, jak piękne były – nie wystarczą. Trzeba je podeprzeć działaniem. Najlepiej konkretnym, rozmieszczonym w czasie i zorientowanym na celu. I na koniec:

3️⃣ REFLEKSJA. Jeśli coś poszło nie tak, to dlaczego tak się stało? Może czegoś zabrakło lub czegoś było za dużo? Jak w przyszłości możesz temu zapobiec? A może to po prostu nie były TWOJE marzenia?? Wsłuchaj się w siebie, ponieważ tylko Ty znasz odpowiedź na to pytanie. Zyczę Ci samych przyjemnych chwil podczas realizacji Twoich marzeń ♥ I pamiętaj, że…

„Ziarno marzenia zawsze potrzebuje czasu, by dać pożądane wyniki”

David J. Schwartz

Jeżeli to Twój pierwszy wyzwaniowy tekst, poniżej znajdziesz zasady tego wyzwania.

            Każdego dnia będę Cię zachęcać do stworzenia nowej listy rzeczy/czynności/miejsc/planów etc., w zależności od tematu, codziennie coś nowego. Twoim zadaniem jest zatrzymać się na chwilę w natłoku spraw i zająć się przez chwilę sobą, po prostu zrobić dla siebie coś dobrego. Nie znam Twojego planu dnia, więc nie podpowiem Ci, kiedy masz na to znaleźć czas, jednak wierzę, że Twój wybór będzie najlepszy.

            Ja zasiadam z moim notatnikiem najczęściej wieczorem, kiedy wszyscy już śpią i wiem, że będę miała chwilę spokoju 😉 Oczywiście piszę ręcznie i w zeszycie, ponieważ lubię co jakiś czas wracać do moich zapisków. Może i Ty zastanowisz się nad takim rozwiązaniem? A może jesteś bardziej cyfrowa i wolisz posiadać notatki w innej formie? Bardzo mnie ciekawi, jaką formę wybierzesz?

            Wyzwanie działa tu na blogu, a także na Instagramie. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, że działamy wspólnie. Tutaj możesz zostawić po sobie komentarz, a na IG możesz oznaczyć mnie w swoim poście lub na stories @marlenafus z hasztagiem #listopadowelisty, czym sprawisz mi ogromną radość ♥ Im więcej nas będzie, tym więcej inspiracji, prawda?

Poniżej znajdziesz linki do poprzednich wyzwaniowych wpisów, miłego czytania 🙂

Skąd mi się to wzięło 🙂

Lista 1 Czynności, podczas których odpoczywasz
Lista 2 Cele na najbliższe dwa miesiące
Lista 3 Najlepsze chwile Twojego życia
Lista 4 Sposoby na okazanie miłości sobie
Lista 5 To, co najbardziej cenisz u innych
Lista 6 Twoje małe dziwactwa
Lista 7 Rzeczy, za które jesteś wdzięczna
Lista 8 Sposoby na życiowe wiosenne porządki
Lista 9 Przedmioty, bez których nie potrafisz się obyć
Lista 10 Utwory na poprawę nastroju
Lista 11 Trudności, które Cię ukształtowały


Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, co sądzisz o takim wyzwaniu? Może warto je podać dalej, komuś kto akurat potrzebuje odrobinę ze sobą popracować, wnieść do swego życia pozytywne zmiany? Sprawisz mi ogromną radość zostawiając ślad swojej obecności tutaj lub odwiedzając mój profil na Instagramie. Do napisania!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *