Po mojemu,  Wyzwanie

#13 Twoje życie za 5 lat | Listopadowe listy – Wyzwanie

Z reguły jest tak, że jeśli opowiadam o czymś, piszę, to jest to bliski mi temat. Nie zawsze dotyczy bezpośrednio mnie, czasami chodzi o bliską mi osobę. Dzisiaj nawiążę do czegoś, co znam z autopsji. Kto by nie znał – chodzi o to słowo na „k”…

K  R  Y  Z  Y  S.

Bo wiesz, co? Wkurza mnie piekielnie to, że aby człowiek wziął los w swoje ręce i wreszcie zaczął żyć, najpierw musi zetknąć się z jakimś kryzysem. I dopiero z tego wychodzi jakiś twór (czasem po-twór, ale to już inna bajka, heh). Czy naprawdę potrzebuję jakiegoś załamania, aby się zadziało? Czy w moim życiu musi wydarzyć się coś przykrego, bym wreszcie otworzyła oczy? Co ma się stać, abym wypięła pierś, podniosła czoło i z odwagą zaczęła po krętych ścieżkach życia kroczyć? (Właśnie – k r o c z y ć! Pewne i miarowe kroki, może być marsz nawet, a nie jakieś tam stąpanie delikatne, pląsanie…) Zapewniam, że nie musi się nic strasznego wydarzyć, aby rozpocząć proces zmiany. I mam na to sposób, ha! Jeśli chcesz się przekonać, zapraszam Cię do odrobienia dzisiejszej wyzwaniowej listy. A jeśli myślisz, że to nie ma sensu – spróbuj tym bardziej, by się przekonać na własnej skórze, że może jednak coś w tym jest? (I koniecznie daj mi znać o rezultatach 😉) Ready?

Zacznę od tu i teraz – kim jestem? Czym się zajmuję? O czym marzę aktualnie, jakie mam plany na przyszłość? O! To jest ten moment, kiedy zdaję sobie sprawę, że mogę to wszystko sobie zaprojektować w swoim życiu. Bo niby dlaczego nie? Co tracę? Kto mi broni? Jakie stoją przede mną przeszkody? – moje ulubione pytanie 😆 Jeśli przejdę przez te refleksje i zapytam siebie w jakim miejscu w życiu chcę być za 5 lat, to mogę wreszcie zapisać pierwszy punkt na mojej liście.

Często jest tak, że mam doskonałą świadomość tego, czego NIE chcę… Ciekawe, prawda? A co z tym, czego CHCĘ?


Jakim człowiekiem chcę być za 5 lat?
Co chcę, by inni na mój temat mówili?
Za co podziwiali?
Z czego chcę być znana?
Gdzie chcę mieszkać za 5 lat?
Czym chcę się zajmować?
Jak chcę spędzać wolny czas?
W jaki sposób chcę zarabiać?
Kogo chcę mieć u boku?
Jakie chcę posiadać umiejętności?
Jakim chcę jeździć rowerem? Ups, sprawdzam czy czytasz uważnie 🙃

To tylko przykładowe pytania, które mam nadzieję pomogą Ci zrozumieć, co autor miał na myśli 😉 Zachęcam Cię do takiej zabawy, rozwój może być przyjemny… Nie zagwarantuję, że się uda. Powiem więcej – jeśli poprzestanę na zrobieniu listy, to na pewno się nie uda!! Natomiast wiem, że jeśli o te plany choć odrobinę się zatroszczę i podeprę je systematycznym działaniem, to mam ogromne szanse na powodzenie. Oczywiście, nie da się zaplanować wszystkiego. Jednak można nakreślić pewne ramy swej przyszłości i to nie byle jakiej, a tej wymarzonej.  Pięć lat to jednocześnie dużo i mało. Dla mnie to zdecydowanie za dużo, by ten czas zmarnować i po jego upłynięciu tkwić dalej w tym samym miejscu… Dołączysz?

Jeżeli to Twój pierwszy wyzwaniowy tekst, poniżej znajdziesz zasady tego wyzwania.

            Każdego dnia będę Cię zachęcać do stworzenia nowej listy rzeczy/czynności/miejsc/planów etc., w zależności od tematu, codziennie coś nowego. Twoim zadaniem jest zatrzymać się na chwilę w natłoku spraw i zająć się przez chwilę sobą, po prostu zrobić dla siebie coś dobrego. Nie znam Twojego planu dnia, więc nie podpowiem Ci, kiedy masz na to znaleźć czas, jednak wierzę, że Twój wybór będzie najlepszy.

            Ja zasiadam z moim notatnikiem najczęściej wieczorem, kiedy wszyscy już śpią i wiem, że będę miała chwilę spokoju 😉 Oczywiście piszę ręcznie i w zeszycie, ponieważ lubię co jakiś czas wracać do moich zapisków. Może i Ty zastanowisz się nad takim rozwiązaniem? A może jesteś bardziej cyfrowa i wolisz posiadać notatki w innej formie? Bardzo mnie ciekawi, jaką formę wybierzesz?

            Wyzwanie działa tu na blogu, a także na Instagramie. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, że działamy wspólnie. Tutaj możesz zostawić po sobie komentarz, a na IG możesz oznaczyć mnie w swoim poście lub na stories @marlenafus z hasztagiem #listopadowelisty, czym sprawisz mi ogromną radość ♥ Im więcej nas będzie, tym więcej inspiracji, prawda?

Poniżej znajdziesz linki do poprzednich wyzwaniowych wpisów, miłego czytania 🙂

Skąd mi się to wzięło 🙂

Lista 1 Czynności, podczas których odpoczywasz
Lista 2 Cele na najbliższe dwa miesiące
Lista 3 Najlepsze chwile Twojego życia
Lista 4 Sposoby na okazanie miłości sobie
Lista 5 To, co najbardziej cenisz u innych
Lista 6 Twoje małe dziwactwa
Lista 7 Rzeczy, za które jesteś wdzięczna
Lista 8 Sposoby na życiowe wiosenne porządki
Lista 9 Przedmioty, bez których nie potrafisz się obyć
Lista 10 Utwory na poprawę nastroju
Lista 11 Trudności, które Cię ukształtowały
Lista 12 Spełnione marzenia z młodości


Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, co sądzisz o takim wyzwaniu? Może warto je podać dalej, komuś kto akurat potrzebuje odrobinę ze sobą popracować, wnieść do swego życia pozytywne zmiany? Sprawisz mi ogromną radość zostawiając ślad swojej obecności tutaj lub odwiedzając mój profil na Instagramie. Do napisania!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *