Po mojemu,  Wyzwanie

#20 Czym możesz się teraz zająć | Listopadowe listy – Wyzwanie

Czy pamiętasz listę 13-nastą? Chcę dziś do niej nawiązać. Minął dokładnie tydzień od dnia, kiedy wspólnie zastanawialiśmy się, w jakim miejscu w życiu każde z nas chce być za pięć lat. Zakładając, że tak jak ja zaglądałaś w międzyczasie do notatek lub zeszytu, w którym pracujesz na swoim listami – pomysły zdążyły się w nas ugruntować. Dzięki temu można iść naprzód.


W kolejnym kroku zastanów się: co chcę zrobić już dziś, co przybliży mnie do osiągniecia moich zamierzeń? Jakie małe kroki mogę podjąć? Jaki jeden maleńki krok jestem w stanie wykonać? Metoda małych kroków – to działa 😉
Jaki maleńki krok jestem w stanie wykonać?

„To, co kształtuje nasze życie, to pytania, które zadajemy, na które odmawiamy odpowiedzi i których nigdy nie próbujemy zadać” 

Robert Maurer

Robert Maurer w swej książce „Filozofia Kaizen” świetnie przybliża ten temat. Ukazuje w przyjaznym świetle rzecz, która wcześniej wydałaby mi się absurdalna – wystarczy zacząć od minuty dziennie! Nieprawdopodobne… A jednak te zaledwie sześćdziesiąt sekund jest w stanie przybliżyć do osiągnięcia wybranego celu.

Czy podejmiesz rękawicę? Co masz do stracenia? Co wpiszesz na swoją listę? To tylko jedna minuta. A może zapomnisz przestać? 😉

Jeżeli to Twój pierwszy wyzwaniowy tekst, poniżej znajdziesz zasady tego wyzwania.

            Każdego dnia będę Cię zachęcać do stworzenia nowej listy rzeczy/czynności/miejsc/planów etc., w zależności od tematu, codziennie coś nowego. Twoim zadaniem jest zatrzymać się na chwilę w natłoku spraw i zająć się przez chwilę sobą, po prostu zrobić dla siebie coś dobrego. Nie znam Twojego planu dnia, więc nie podpowiem Ci, kiedy masz na to znaleźć czas, jednak wierzę, że Twój wybór będzie najlepszy.

       Ja zasiadam z moim notatnikiem najczęściej wieczorem, kiedy wszyscy już śpią i wiem, że będę miała chwilę spokoju 😉 Oczywiście piszę ręcznie i w zeszycie, ponieważ lubię co jakiś czas wracać do moich zapisków. Może i Ty zastanowisz się nad takim rozwiązaniem? A może jesteś bardziej cyfrowa i wolisz posiadać notatki w innej formie? Bardzo mnie ciekawi, jaką formę wybierzesz?

        Wyzwanie działa tu na blogu, a także na Instagramie. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, że działamy wspólnie. Tutaj możesz zostawić po sobie komentarz, a na IG możesz oznaczyć mnie w swoim poście lub na stories @marlenafus z hasztagiem #listopadowelisty, czym sprawisz mi ogromną radość ♥ Im więcej nas będzie, tym więcej inspiracji, prawda?

Poniżej znajdziesz linki do poprzednich wyzwaniowych wpisów, miłego czytania 🙂

Skąd mi się to wzięło 🙂

Lista 1 Czynności, podczas których odpoczywasz
Lista 2 Cele na najbliższe dwa miesiące
Lista 3 Najlepsze chwile Twojego życia
Lista 4 Sposoby na okazanie miłości sobie
Lista 5 To, co najbardziej cenisz u innych
Lista 6 Twoje małe dziwactwa
Lista 7 Rzeczy, za które jesteś wdzięczna
Lista 8 Sposoby na życiowe wiosenne porządki
Lista 9 Przedmioty, bez których nie potrafisz się obyć
Lista 10 Utwory na poprawę nastroju
Lista 11 Trudności, które Cię ukształtowały
Lista 12 Spełnione marzenia z młodości
Lista 13 Twoje życie za 5 lat
Lista 14 Przeszkody na drodze do osiągnięcia Twoich celów
Lista 15 Twoje słabsze strony
Lista 16 Twoje mocne strony
Lista 17 To czego nie robisz, a chciałabyś
Lista 18 Lista życzeń
Lista 19 Ulubione cytaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *