Po mojemu,  Wyzwanie

#21 Co czyni Cię szczęśliwym | Listopadowe listy – Wyzwanie

Pragnę być szczęśliwa (kto by nie chciał…). Ale nic w tym kierunku nie robię. A tymczasem szczęście to proces – STAWANIE się szczęśliwym człowiekiem. Może nadszedł czas, by odnaleźć w sobie uważność i chęć odkrycia tego szczęścia? By przestań gonić, a spróbować zacząć odczuwać to całym sobą?
Co Ciebie czyni szczęśliwym? Co daje Ci życiowej mocy? A może nie CO, a KTO? Czy są wokół Ciebie osoby, które dodają Ci energii? Których sama obecność sprawia, że rośniesz? Czy te osoby o tym wiedzą? Może znajdziesz chwilę, by zrobić i dla nich coś miłego? Jakie rzeczy dają Ci siłę, nakręcają pozytywnie? Jeśli już uświadomiłaś sobie jakie to zajęcia, co stoi na przeszkodzie, by wpisać kilka z nich w kalendarz i zrealizować w tym tygodniu, miesiącu? Hm? Albo inaczej – wyobraź sobie, że masz gorszy dzień, który ma się już ku końcowi – co zrobisz, by przełamać schemat i spróbować to odmienić? Przecież nie jest miło chodzić spać w złym nastroju, to niewskazane dla naszej higieny psychicznej. Może zatem da się coś z tym zrobić, jak sądzisz?

„Szczęście jest zawsze tam, gdzie je człowiek widzi”


Instrukcja dzisiejszej listy jest banalnie prosta – wypisz proszę co lub kto sprawia, że Twoje dni zwyczajnie staja się lepsze. Przyznam Ci się, że kiedyś sama miałam podobna listę, nosiłam ją w portfelu, by w gorszych momentach przypomnieć sobie, jaką jestem szczęściarą. Dziś znam ją na pamięć i tym bardziej doceniam małe codzienne momenty szczęścia. Może i Ty pokusisz się o noszenie własnej listy przy sobie?


I pamiętaj: bycie szczęśliwym tak naprawdę zależy od nas samych. Bo szczęście jest w każdym z nas, jest we mnie, jest i w Tobie – pytanie czy będziesz potrafiła to uczucie wydobyć… Wierzę mocno, że tak ♥

Jeżeli to Twój pierwszy wyzwaniowy tekst, poniżej znajdziesz zasady tego wyzwania.

Każdego dnia będę Cię zachęcać do stworzenia nowej listy rzeczy/czynności/miejsc/planów etc., w zależności od tematu, codziennie coś nowego. Twoim zadaniem jest zatrzymać się na chwilę w natłoku spraw i zająć się przez chwilę sobą, po prostu zrobić dla siebie coś dobrego. Nie znam Twojego planu dnia, więc nie podpowiem Ci, kiedy masz na to znaleźć czas, jednak wierzę, że Twój wybór będzie najlepszy.

Ja zasiadam z moim notatnikiem najczęściej wieczorem, kiedy wszyscy już śpią i wiem, że będę miała chwilę spokoju 😉 Oczywiście piszę ręcznie i w zeszycie, ponieważ lubię co jakiś czas wracać do moich zapisków. Może i Ty zastanowisz się nad takim rozwiązaniem? A może jesteś bardziej cyfrowa i wolisz posiadać notatki w innej formie? Bardzo mnie ciekawi, jaką formę wybierzesz?

Wyzwanie działa tu na blogu, a także na Instagramie. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, że działamy wspólnie. Tutaj możesz zostawić po sobie komentarz, a na IG możesz oznaczyć mnie w swoim poście lub na stories @marlenafus z hasztagiem #listopadowelisty, czym sprawisz mi ogromną radość ♥ Im więcej nas będzie, tym więcej inspiracji, prawda?

Poniżej znajdziesz linki do poprzednich wyzwaniowych wpisów, miłego czytania 🙂

Skąd mi się to wzięło 🙂

Lista 1 Czynności, podczas których odpoczywasz
Lista 2 Cele na najbliższe dwa miesiące
Lista 3 Najlepsze chwile Twojego życia
Lista 4 Sposoby na okazanie miłości sobie
Lista 5 To, co najbardziej cenisz u innych
Lista 6 Twoje małe dziwactwa
Lista 7 Rzeczy, za które jesteś wdzięczna
Lista 8 Sposoby na życiowe wiosenne porządki
Lista 9 Przedmioty, bez których nie potrafisz się obyć
Lista 10 Utwory na poprawę nastroju
Lista 11 Trudności, które Cię ukształtowały
Lista 12 Spełnione marzenia z młodości
Lista 13 Twoje życie za 5 lat
Lista 14 Przeszkody na drodze do osiągnięcia Twoich celów
Lista 15 Twoje słabsze strony
Lista 16 Twoje mocne strony
Lista 17 To czego nie robisz, a chciałabyś
Lista 18 Lista życzeń
Lista 19 Ulubione cytaty
Lista 20 Czym możesz się teraz zająć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *