Po mojemu,  Wyzwanie

#5 To, co najbardziej cenisz u innych | Listopadowe listy – Wyzwanie

„Przyjaciele, którzy nie mają wad, są nie do zniesienia”

Stefan Pacek

            Wszyscy nosimy w sobie wady i zalety. Niektórzy ludzie posiadają takie zalety, które my również chcielibyśmy posiadać. Dzisiaj podczas tworzenia listy masz okazję wybrać sobie dowolną ilość takich pozytywnych cech i podjąć decyzję, które z nich chciałbyś widzieć u siebie. Które z nich najbardziej Cię inspirują? Od czego zaczniesz? Myślę, że warto w tym miejscu poświęcić chwilę i przemyśleć sprawę, ponieważ szkopuł tkwi w wyborze. Jeśli postawisz ten pierwszy krok i zdecydujesz, jaki to ma być walor, to już połowa sukcesu – chodzi przecież o trafny wybór. W następnym kroku możesz zastanowić się jakie działania należy podjąć, by „oswoić” te zaletę. Bo przecież zalety to nie coś z czym człowiek się rodzi – można je wypracować, prawda?

⚜️ Aby spisać swoją listę zastanów się, jak chciałabyś być oceniana przez innych ludzi?
⚜️ Co chcesz, by mówili na Twój temat, by sprawiało Ci to radość i przynosiło dumę?
⚜️ Aby było źródłem satysfakcji?
⚜️ Co stoi na przeszkodzie, aby zrobić dzisiaj dla siebie coś dobrego?

            Na początek zdecyduj się na tę jedną konkretną cechę i skup się tylko na niej – powiedzmy przez tydzień. Załóż sobie za cel codzienne wcielanie jej w życie. Zapewniam Cię, że to nie będzie czas stracony. W kolejnych tygodniach lub w dowolnym dla Ciebie czasie, możesz kombinować dalej i koncentrować się na zdobywaniu kolejnych pozytywnych cech. Co o tym sądzisz? Spróbujesz?


„Aby poznać siebie, trzeba się wystawiać na próbę. Tylko tak może się przekonać każdy, na co go stać”

Seneka Młodszy

Jeżeli to Twój pierwszy wyzwaniowy tekst, poniżej znajdziesz zasady tego wyzwania.

            Każdego dnia będę Cię zachęcać do stworzenia nowej listy rzeczy/czynności/miejsc/planów etc., w zależności od tematu, codziennie coś nowego. Twoim zadaniem jest zatrzymać się na chwilę w natłoku spraw i zająć się przez chwilę sobą, po prostu zrobić dla siebie coś dobrego. Nie znam Twojego planu dnia, więc nie podpowiem Ci, kiedy masz na to znaleźć czas, jednak wierzę, że Twój wybór będzie najlepszy.

            Ja zasiadam z moim notatnikiem najczęściej wieczorem, kiedy wszyscy już śpią i wiem, że będę miała chwilę spokoju 😉 Oczywiście piszę ręcznie i w zeszycie, ponieważ lubię co jakiś czas wracać do moich zapisków. Może i Ty zastanowisz się nad takim rozwiązaniem? A może jesteś bardziej cyfrowa i wolisz posiadać notatki w innej formie? Bardzo mnie ciekawi, jaką formę wybierzesz?

            Wyzwanie działa tu na blogu, a także na Instagramie. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, że działamy wspólnie. Tutaj możesz zostawić po sobie komentarz, a na IG możesz oznaczyć mnie w swoim poście lub na stories @marlenafus z hasztagiem #listopadowelisty, czym sprawisz mi ogromną radość ♥ Im więcej nas będzie, tym więcej inspiracji, prawda?

Poniżej znajdziesz linki do poprzednich wyzwaniowych wpisów, miłego czytania 🙂

Skąd mi się to wzięło 🙂

Lista 1 Czynności, podczas których odpoczywasz
Lista 2 Cele na najbliższe dwa miesiące


Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, co sądzisz o takim wyzwaniu? Może warto je podać dalej, komuś kto akurat potrzebuje odrobinę ze sobą popracować, wnieść do swego życia pozytywne zmiany? Sprawisz mi ogromną radość zostawiając ślad swojej obecności tutaj lub odwiedzając mój profil na Instagramie. Do napisania!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *