Po mojemu,  Wyzwanie

#7 Rzeczy, za które jesteś wdzięczna | Listopadowe listy – Wyzwanie

            Witam Cię na zakończenie pierwszego wywaniowego tygodnia. Dziś jest ten dzień, kiedy zachęcam Cię do stworzenia własnej listy rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Pisząc „rzeczy” bardzo uogólniłam tytuł tej listy. Tak naprawdę na mojej liście znaczne miejsce zajmuje aspekt niematerialny.

„W codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi,
lecz wdzięczność – szczęśliwymi”

David Steindl-Rast

            W umiejętności przyjmowania rzeczy takimi, jakimi one są, kryje się ogromna moc i dlatego tak istotne jest docenianie tego, co przynosi nam życie oraz praktykowanie wdzięczności. Sądzę, że gdybym nie była wdzięczna za to, co mam, to wiele by mnie omijało. Co mi daje umiejętność dostrzegania w życiu dobrych rzeczy? Na przykład to, iż łatwiej przychodzi mi umniejszanie tych gorszych, niechcianych, niepotrzebnych. Oczywiście, że przychodzą te gorsze dni – przecież nie wybieram tego, co dostaję, jednak ode mnie zależy, co zrobię z tym, co otrzymałam. Po prostu nie skupiam na nich uwagi, a koncentruję się na pozytywach.


            A jak Ty podchodzisz do tematu? Czy dostrzegasz na co dzień te niewielkie rzeczy, które tak naprawdę mogą mieć wielkie znaczenie dla Twojego poczucia szczęścia?

            A w tym miejscu znajduje się piosenka Igora Herbuta "Wdzięczność" - być może to nie jest Twój ulubiony gatunek muzyki, jednak bardzo polecam wysłuchać słowa refrenu :)

Jeżeli to Twój pierwszy wyzwaniowy tekst, poniżej znajdziesz zasady tego wyzwania.

            Każdego dnia będę Cię zachęcać do stworzenia nowej listy rzeczy/czynności/miejsc/planów etc., w zależności od tematu, codziennie coś nowego. Twoim zadaniem jest zatrzymać się na chwilę w natłoku spraw i zająć się przez chwilę sobą, po prostu zrobić dla siebie coś dobrego. Nie znam Twojego planu dnia, więc nie podpowiem Ci, kiedy masz na to znaleźć czas, jednak wierzę, że Twój wybór będzie najlepszy.

            Ja zasiadam z moim notatnikiem najczęściej wieczorem, kiedy wszyscy już śpią i wiem, że będę miała chwilę spokoju 😉 Oczywiście piszę ręcznie i w zeszycie, ponieważ lubię co jakiś czas wracać do moich zapisków. Może i Ty zastanowisz się nad takim rozwiązaniem? A może jesteś bardziej cyfrowa i wolisz posiadać notatki w innej formie? Bardzo mnie ciekawi, jaką formę wybierzesz?

            Wyzwanie działa tu na blogu, a także na Instagramie. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, że działamy wspólnie. Tutaj możesz zostawić po sobie komentarz, a na IG możesz oznaczyć mnie w swoim poście lub na stories @marlenafus z hasztagiem #listopadowelisty, czym sprawisz mi ogromną radość ♥ Im więcej nas będzie, tym więcej inspiracji, prawda?

Poniżej znajdziesz linki do poprzednich wyzwaniowych wpisów, miłego czytania 🙂

Skąd mi się to wzięło 🙂

Lista 1 Czynności, podczas których odpoczywasz
Lista 2 Cele na najbliższe dwa miesiące
Lista 3 Najlepsze chwile Twojego życia
Lista 4 Sposoby na okazanie miłości sobie
Lista 5 To, co najbardziej cenisz u innych
Lista 6 Twoje małe dziwactwa


Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, co sądzisz o takim wyzwaniu? Może warto je podać dalej, komuś kto akurat potrzebuje odrobinę ze sobą popracować, wnieść do swego życia pozytywne zmiany? Sprawisz mi ogromną radość zostawiając ślad swojej obecności tutaj lub odwiedzając mój profil na Instagramie. Do napisania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *