Po mojemu,  Wyzwanie

#8 Sposoby na życiowe „wiosenne porządki” | Listopadowe listy – Wyzwanie

            Tak naprawdę „wiosenne porządki” wcale nie muszą się odbywać o tej konkretnej porze roku – moim zdaniem każdy czas jest dobry, by choć trochę uprzątnąć przestrzeń wokół siebie (o czym świadczy m.in. mój udział w „minsgame” o czym możesz poczytać tutaj).

„Mogę mieć bałagan w szafie, ale w uczuciach lubię mieć porządek”

Krystyna Siesicka

            W tytule zaznaczyłam życiowe, ponieważ „sprzątanie”, które dziś proponuję nie ma nic wspólnego z przedmiotami w naszym otoczeniu, ze sferą materialną. Mam na myśli rozejrzenie się wokół siebie i przyjrzenie ludziom, którzy mnie otaczają. Czasami warto zadać sobie pytanie komu tak naprawdę poświęcamy czas i czy ta osoba na to zasługuje? Często w takich chwilach dociera do nas, że trwaliśmy do tej pory w relacji, która nam zwyczajnie nie służyła. Czytałam gdzieś, że jesteśmy wypadkową pięciu osób, z którymi najczęściej przebywamy – może zatem warto dobierać tych ludzi świadomie?

            Oczywiście, to tylko moja sugestia. Być może jesteś taką szczęściarą, że otaczasz się tylko i wyłącznie właściwymi osobami. Mimo wszystko ta lista dalej jest dla Ciebie 😉 Może się okazać, że ciągle myślisz o uprzątnięciu tej szafy albo spiżarki? Na pewno coś się znajdzie. Pamiętaj, że „każda forma porządków, jest dobrym sposobem na odświeżenie otoczenia”- Moorea Seal.

A na koniec zostawiam coś do myślenia:

            „Ład jest przechodni: uporządkuj jedną drogocenną rzecz, a uporządkujesz cały wszechświat”

Catherynne M. Valente

Hmm…

Jeżeli to Twój pierwszy wyzwaniowy tekst, poniżej znajdziesz zasady tego wyzwania.

            Każdego dnia będę Cię zachęcać do stworzenia nowej listy rzeczy/czynności/miejsc/planów etc., w zależności od tematu, codziennie coś nowego. Twoim zadaniem jest zatrzymać się na chwilę w natłoku spraw i zająć się przez chwilę sobą, po prostu zrobić dla siebie coś dobrego. Nie znam Twojego planu dnia, więc nie podpowiem Ci, kiedy masz na to znaleźć czas, jednak wierzę, że Twój wybór będzie najlepszy.

            Ja zasiadam z moim notatnikiem najczęściej wieczorem, kiedy wszyscy już śpią i wiem, że będę miała chwilę spokoju 😉 Oczywiście piszę ręcznie i w zeszycie, ponieważ lubię co jakiś czas wracać do moich zapisków. Może i Ty zastanowisz się nad takim rozwiązaniem? A może jesteś bardziej cyfrowa i wolisz posiadać notatki w innej formie? Bardzo mnie ciekawi, jaką formę wybierzesz?

            Wyzwanie działa tu na blogu, a także na Instagramie. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, że działamy wspólnie. Tutaj możesz zostawić po sobie komentarz, a na IG możesz oznaczyć mnie w swoim poście lub na stories @marlenafus z hasztagiem #listopadowelisty, czym sprawisz mi ogromną radość ♥ Im więcej nas będzie, tym więcej inspiracji, prawda?

Poniżej znajdziesz linki do poprzednich wyzwaniowych wpisów, miłego czytania 🙂

Skąd mi się to wzięło 🙂

Lista 1 Czynności, podczas których odpoczywasz
Lista 2 Cele na najbliższe dwa miesiące
Lista 3 Najlepsze chwile Twojego życia
Lista 4 Sposoby na okazanie miłości sobie
Lista 5 To, co najbardziej cenisz u innych
Lista 6 Twoje małe dziwactwa
Lista 7 Rzeczy, za które jesteś wdzięczna


Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, co sądzisz o takim wyzwaniu? Może warto je podać dalej, komuś kto akurat potrzebuje odrobinę ze sobą popracować, wnieść do swego życia pozytywne zmiany? Sprawisz mi ogromną radość zostawiając ślad swojej obecności tutaj lub odwiedzając mój profil na Instagramie. Do napisania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *