Po mojemu,  Wyzwanie

#17 To, czego nie robisz, a chciałabyś | Listopadowe listy – Wyzwanie

            Są w życiu takie rzeczy i sytuacje, w których chciałoby się uczestniczyć, których pragnie się spróbować. Czasami przeszkodą jest brak możliwości, a częściej… No właśnie – kto? My sami lub – jak kto woli – nasz wewnętrzny krytyk. I zadanie polega dziś na wyciszeniu tego krytycznego głosu.

”Bo w życiu liczy się nie to, czy nagrodzą nas oklaskami, lecz to, czy będziemy mieć odwagę iść naprzód mimo braku gwarancji uznania”

Amor Towles

            Biorę mój notes, ulubiony ołówek (też lubisz pisać ołówkiem?) i zaczynam pisać. A papier przecież wszystko przyjmie 😉 Wyobrażam sobie, że mam wszelkie niezbędne zasoby, nieograniczone możliwości po prostu. I co ja bym wtedy robiła, hmm…

            Pracując nad dzisiejszą listą masz szansę znaleźć sporą porcję inspiracji do wytyczania kolejnych celów, wnoszenia do życia pozytywnych zmian, wreszcie do pracy nad sobą. Mam nadzieję, że to będzie bardzo przyjemna i owocna praca. Odwagi!

Jeżeli to Twój pierwszy wyzwaniowy tekst, poniżej znajdziesz zasady tego wyzwania.

            Każdego dnia będę Cię zachęcać do stworzenia nowej listy rzeczy/czynności/miejsc/planów etc., w zależności od tematu, codziennie coś nowego. Twoim zadaniem jest zatrzymać się na chwilę w natłoku spraw i zająć się przez chwilę sobą, po prostu zrobić dla siebie coś dobrego. Nie znam Twojego planu dnia, więc nie podpowiem Ci, kiedy masz na to znaleźć czas, jednak wierzę, że Twój wybór będzie najlepszy.

            Ja zasiadam z moim notatnikiem najczęściej wieczorem, kiedy wszyscy już śpią i wiem, że będę miała chwilę spokoju 😉 Oczywiście piszę ręcznie i w zeszycie, ponieważ lubię co jakiś czas wracać do moich zapisków. Może i Ty zastanowisz się nad takim rozwiązaniem? A może jesteś bardziej cyfrowa i wolisz posiadać notatki w innej formie? Bardzo mnie ciekawi, jaką formę wybierzesz?

            Wyzwanie działa tu na blogu, a także na Instagramie. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, że działamy wspólnie. Tutaj możesz zostawić po sobie komentarz, a na IG możesz oznaczyć mnie w swoim poście lub na stories @marlenafus z hasztagiem #listopadowelisty, czym sprawisz mi ogromną radość ♥ Im więcej nas będzie, tym więcej inspiracji, prawda?

Poniżej znajdziesz linki do poprzednich wyzwaniowych wpisów, miłego czytania 🙂

Skąd mi się to wzięło 🙂

Lista 1 Czynności, podczas których odpoczywasz
Lista 2 Cele na najbliższe dwa miesiące
Lista 3 Najlepsze chwile Twojego życia
Lista 4 Sposoby na okazanie miłości sobie
Lista 5 To, co najbardziej cenisz u innych
Lista 6 Twoje małe dziwactwa
Lista 7 Rzeczy, za które jesteś wdzięczna
Lista 8 Sposoby na życiowe wiosenne porządki
Lista 9 Przedmioty, bez których nie potrafisz się obyć
Lista 10 Utwory na poprawę nastroju
Lista 11 Trudności, które Cię ukształtowały
Lista 12 Spełnione marzenia z młodości
Lista 13 Twoje życie za 5 lat
Lista 14 Przeszkody na drodze do osiągnięcia Twoich celów
Lista 15 Twoje słabsze strony
Lista 16 Twoje mocne strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *