Po mojemu,  Wyzwanie

#19 Ulubione cytaty | Listopadowe listy – Wyzwanie

          

Nie wydaje mi się, bym była oryginalna z pomysłem na tę listę. Mimo wszystko zaryzykuję – być może jeszcze tego nie robiłaś?

Ulubione cytaty to dla mnie temat rzeka i niełatwo jest zebrać, zamknąć w pewne ramy… Ale o tym za chwilę 😊 Niemniej spróbuję. Oto kilka z nich:

„Aby poznać siebie, trzeba się wystawiać na próbę. Tylko tak może się przekonać każdy, na co go stać”

Seneka Młodszy


„Prawdziwe życie toczy się w rytmie maleńkich zmian”

Lew Tołstoj

„Za rok będziesz żałować, że nie zacząłeś dzisiaj”

Karen Lamb


„But, który pasuje na jedną stopę, uwiera inną. Nie ma jednego przepisu na wspaniałe życie, który odpowiada każdemu”

Carl Jung

A na koniec jeszcze jedno ważne zapytanie. Czy dostrzegasz w tym swoim zbiorze jakąś główną myśl? Kierunek, jaki te szczególne dla Ciebie słowa nadają? Może jakiś motyw przewodni? W jakich wspomnianych wyżej ramach można je zamknąć? Co o Tobie mówią cytaty, które wypisałaś? Zastanów się, proszę, przyjrzyj się im. To bardzo istotne, ponieważ to może być kolejna cenna informacja na Twój temat.


Pomyśl, co możesz zrobić z tym w dalszej kolejności? I oczywiście nie zapomnij się pochwalić 😊Jeżeli to Twój pierwszy wyzwaniowy tekst, poniżej znajdziesz zasady tego wyzwania.


Każdego dnia będę Cię zachęcać do stworzenia nowej listy rzeczy/czynności/miejsc/planów etc., w zależności od tematu, codziennie coś nowego. Twoim zadaniem jest zatrzymać się na chwilę w natłoku spraw i zająć się przez chwilę sobą, po prostu zrobić dla siebie coś dobrego. Nie znam Twojego planu dnia, więc nie podpowiem Ci, kiedy masz na to znaleźć czas, jednak wierzę, że Twój wybór będzie najlepszy.


Ja zasiadam z moim notatnikiem najczęściej wieczorem, kiedy wszyscy już śpią i wiem, że będę miała chwilę spokoju 😉 Oczywiście piszę ręcznie i w zeszycie, ponieważ lubię co jakiś czas wracać do moich zapisków. Może i Ty zastanowisz się nad takim rozwiązaniem? A może jesteś bardziej cyfrowa i wolisz posiadać notatki w innej formie? Bardzo mnie ciekawi, jaką formę wybierzesz?


Wyzwanie działa tu na blogu, a także na Instagramie. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać, że działamy wspólnie. Tutaj możesz zostawić po sobie komentarz, a na IG możesz oznaczyć mnie w swoim poście lub na stories @marlenafus z hasztagiem #listopadowelisty, czym sprawisz mi ogromną radość ♥ Im więcej nas będzie, tym więcej inspiracji, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *